Ugrás a fő tartalomra

Bevezető

Üdvözöllek Kedves Olvasó! A nevem Nagy Viktória, szenvedélyem a bútorfestés és sok más egyéb csináld magad dolog, amikkel az otthonunkat, szebbé, személyesebbé tehetjük. Eredeti szakmám szerint nem sok közöm van az alkotás világához, de már gyermekkorom óta sok kézműves és művészi jellegű hobbim volt, mindig is szerettem az egyedi dolgokat. A bútorfestéssel néhány éve ismerkedtem meg, és azóta semmit nem csitult a rajongásom. Nagyon sok - főként külföldi - oldalt böngészek új technikák és inspirációk után kutatva. És persze festek is, amikor csak időm engedi. A blogon az eddig megszerzett tapasztalatot és tudást szeretném, megosztani Veletek, illetve persze várom a Ti ötleteiteket, munkáitokat is. A közös tudásmegosztás segítségével remélem, hogy minden arra vágyó Alkotónak sikerül létrehoznia a vágyott bútorát. Ha érdekelnek a fentiek, tarts velem! Kellemes időtöltést és örömteli alkotást kívánok! Viki

Bútorfestés lépésről lépésre: krémszínű fésülködő asztal

Ennek a posztnak a témája ennek a kis fésülködő asztalkának az átalakulása:

A bútor családi örökség, egy kislány hálószobájába fog kerülni, ennek megfelelően választottuk a színeket is, rózsaszín és fehér. Nem mondom, hogy kimondottan az én színeim, de a megrendelőért mindent :)
Innen indultunk:

Eszközök

  • Pentart dekor soft alapozó
  • Azúr Bagoly tejfesték  - krémfehér*
  • Pentart dekor soft festék - viktoriánus rózsaszín
  • Pentart transzfer oldat
  • Lézernyomtatóval nyomtatott képek
  • Annie Sloan átlátszó viasz
    * A link a festék weboldalára irányít.


  1. A bútor szép állapotban volt, így csak egy nagyon finom csiszolópapírral végigcsiszoltam az egész felületet. Nem igazán tudtam eldönteni, hogy van e esély átvérzésre - volt már rossz tapasztalatom ilyen bútorral - így inkább alapoztam dekor soft paint alapozóval.
  2. Ezután kikevertem a tejfestéket a szokásos módon (1 festék : 1 víz : 1 tapadásfokozó), majd jöhetett a festés. 
  3. Két rétegben felkentem a krémfehér színt.*
    * Sokan megijednek a világos színek festésekor, hogy a második sőt a harmadik réteg sem fed még tökéletesen. Emiatt nem kell aggódni, a világosabb színek esetén ez gyakran előfordul (néha még sötétebbek esetén is), ilyenkor több réteg kell. Nem ritkán 4 vagy akár 5 is. Türelem! Fedni fog, várjuk ki a száradási időket és fessünk tovább!
  4. Száradás után a rózsaszínt felkentem oda, ahová a színátmeneteket terveztem, ekkor még nem kell ügyelni az átmenetre. A többi részre a harmadik réteg krémfehér került. 
  5. A negyedik réteg felvitelekor már ki kell alakítani a szép átmenetet is. Ennek módja ugyanaz volt, mint a korábbi munkáim esetén. Enyhén bevizeztem a felület egy szóróflakon segítségével. Ezután a fehér festékes ecsettel elkezdtem "felhúzni" a festéket a rózsaszín részre. Majd ugyanez fordítva, a rózsaszín ecsettel a rózsaszín festéket "húztam lefelé" a fehér festékbe. Mindig hosszú, széles ecsetmozdulatokkal dolgozzunk, ha az ecset nem siklik könnyedén, nedvesítsük a felületet. Ezt addig ismételjük, amíg szép egységes átmenetet kapunk.
    A tejfesték és a krétafesték könnyen keverhető ilyen módon, nem kell aggódni emiatt.
  6. Teljes száradás után következett a transzferálás. Nemrégiben készítettem erről egy videót (nem pont ezzel a bútorral, de a lényeg ugyanaz), ez jól mutatja a lényeget. A képet rögzítsük a felületen, egy fülpiszkáló segítségével vigyük föl a papírra a transzfer oldatot (ne áztassuk el a papírt!), majd egy alkalmas eszközzel dörzsöljük át a mintát.


Néhány jó tanács a szép eredményért:

  • A felület legyen nagyon sima! Ez nagyon fontos, mert a kis barázdákba nem lehet bedörzsölni a tintát. Emiatt nem a krétafesték a legjobb alap erre, mert a krétafesték esetén (főként az Annie sloan esetén) a felület enyhén strukturált, esetleg ecsetnyomos marad. Ebben az esetben csiszoljuk nagyon simára. A tejfesték esetén általában nincs ilyen gond, ez a típusú festék sima felületet ad.
  • Ne áztassuk el a papírt, ez nagyon fontos!
  • A dörzsölés során nyomjuk rá az eszközt a felületre, persze ne annyira, hogy elszakadjon a papír, de azért erősen.

A munka befejeztével a teljes bútort viaszoltam, és kész is vagyunk. (A bútorhoz tartozik egy tükör is, de ezt majd a helyszínen festem, nem akartuk szállítani, nehogy eltörjön)
A tejfestéket az Azúr Bagoly webáruházból rendeltem.








Remélem tetszik az átalakulás. Ha Te is kedvet kaptál a festéshez, akkor az alapokról szóló cikkeket  itt találod.

Örömteli alkotást!

Viki

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Bútorfestés alapok: a bútor kiválasztása

Sok weboldal foglalkozik már ezzel a témakörrel, de úgy érzem nem lehet teljes egy bútorfestéssel foglalkozó blog, ha nem az alapoktól indulunk. A megfelelő bútor kiválasztása nagyon fontos lépés, meghatározza a későbbi összes munkafolyamatot. A bútor állapota Sokan írták már előttem is, de ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni, csak olyan bútorral dolgozzunk, aminek nincsenek komoly szerkezeti hibái és nem hiányoznak nagyobb részei (hacsak nem vagyunk profi asztalosok). Ezek kijavítása és pótlása komoly szakértelmet igényelhet és sok esetben nem kevés pénzbe kerül. A bútor stílusa Általában megvan az elképzelésünk arról, hogy a bútorunkat milyen stílusban, milyen technikával szeretnénk átalakítani. Shabby chic, vintage, retro vagy más egyéb nekünk tetsző végeredményt szeretnénk látni a munka elkészültekor.  Nem lehet azonban bármilyen bútorból bármilyen stílust megalkotni. Minden darab esetén megvannak azok a technikák, amik jól mutatnak a felületen, amik kiemelik a b

Bútorfestés alapok: alapozás

A következőkben az alapozás rejtelmeibe avatlak be Titeket. Bútorfestés során én szinte kizárólag krétafestéket (esetleg tejfestéket) használok. Ezt ajánlom másnak is, mert gyönyörű végeredmény érhető el általa és rengeteg festési technika megvalósítható vele. A posztban a krétafestékhez szükséges alapozásról lesz szó. Alapozót az alábbi okokból szükséges használni: 1. A tapadás fokozásának érdekében. A krétafesték és a tejfesték esetén erre a funkcióra nincs szükség, ugyanis ezek a festékek önmagukban is nagyon jól tapadnak szinte minden felületre (a tejfesték esetén magához a festékhez kell tapadásfokozó adalékot keverni). Előfordulhat, hogy a bútort olyan helyre szánjuk ahol erős igénybevételnek lesz kitéve (pl. fürdőszoba) vagy a funkciója miatt gyakran kell takarítani, akár erősebb vegyszerekkel is. Ebben az esetben megfontolandó az alapozó használata, mivel ez növelheti a festék élettartamát a felületen. 2. Az "átvérzés" megakadályozása érdekében. T

Bútorfestés alapok: az ecset kiválsztása

Még mielőtt elkezdenénk festeni, ki kell választanunk a megfelelő ecsetet. Az alábbiakban ehhez próbálok segítséget nyújtani. Milyen ecsetet válasszunk? Amikor elkezdtem festeni, ezzel a kérdéssel egyáltalán nem foglalkoztam, azt használtam, amit itthon találtam. Aztán szépen lassan rájöttem, hogy egyáltalán nem mindegy milyen minőségű ecsettel dolgozok. Ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy csak a legdrágább ecset lehet jó, de nem biztos, hogy megéri ezen nagyon spórolni. Még mielőtt belemélyednénk a témába, tisztázzuk, hogy mit is jelent a jó minőség. Az ecset fajtájától, méretétől függetlenül alapelvárás az, hogy ne hullajtsa a szőrét, stabilan legyen összerakva, ne essen szét a kezünkben (ilyenre is volt már példa). A boltban vegyük kézbe az ecsetet, óvatosan húzgáljuk meg a szálakat, ellenőrizzük, hogy könnyen kihullanak e. Vizsgáljuk meg az egész ecsetet, kicsit csavargassuk meg, ha mozog a foglalat, vagy gyengének tűnnek a rögzítések inkább válasszunk másikat. Az az ecse

Kövess Facebookon is

Nézd meg pinterest oldalamat!