Ugrás a fő tartalomra

Bevezető

Üdvözöllek Kedves Olvasó! A nevem Nagy Viktória, szenvedélyem a bútorfestés és sok más egyéb csináld magad dolog, amikkel az otthonunkat, szebbé, személyesebbé tehetjük. Eredeti szakmám szerint nem sok közöm van az alkotás világához, de már gyermekkorom óta sok kézműves és művészi jellegű hobbim volt, mindig is szerettem az egyedi dolgokat. A bútorfestéssel néhány éve ismerkedtem meg, és azóta semmit nem csitult a rajongásom. Nagyon sok - főként külföldi - oldalt böngészek új technikák és inspirációk után kutatva. És persze festek is, amikor csak időm engedi. A blogon az eddig megszerzett tapasztalatot és tudást szeretném, megosztani Veletek, illetve persze várom a Ti ötleteiteket, munkáitokat is. A közös tudásmegosztás segítségével remélem, hogy minden arra vágyó Alkotónak sikerül létrehoznia a vágyott bútorát. Ha érdekelnek a fentiek, tarts velem! Kellemes időtöltést és örömteli alkotást kívánok! Viki

Bútorfestés lépésről lépésre: fekete-ezüst éjjeliszekrény

Ma egy nagyon egyszerűen elkészíthető, ám annál látványosabb technikát mutatok be Nektek, ennek a kis éjjeli szekrénynek a festésén keresztül.

Innen indultunk:
Családi örökség volt, egy darabka maradt ránk, gondoltam adok neki egy kis csillogást :)

Eszközök:

  • Azúr bagoly tejfesték - ében
  • Azúr bagoly extra bond tapadásfokozó
  • Stamperia stencil
  • Cadence füstfólia - ezüst
  • Pentart füstfólia ragasztó
  • Annie sloan wax - átlátszó
  • Ecsetek
  • Maszkoló szalag
  • Csiszolópapír - 240 vagy felette
(A linkekre kattintva a beszerzési helyre ugorhattok)

Leírás:

  1. A bútor előkészítése nem volt nagy munka, szép állapotú volt. Finom csiszolópapírral átcsiszoltam a felületet, a régi gomb helyét folyékony fával eltüntettem.
  2. A vasalatokat maszkoló szalaggal takartam.
  3. Ezután portalanítás és szappanos lemosás következett, majd a festés.
  4. A tejfestéket a szokásos módon 1:1 arányban kevertem, majd az első réteg esetén a kész keverékhez (2 festék : 1 tapadásfokozó) tapadásfokozót adagoltam.
  5. Összesen 2 réteg festékre volt szükség, jó idő volt, nagyon gyorsan száradt, így ez nagyon hamar kész volt.
  6. Jöhet a lényeg a stencilezés :) A füstfóliával történő stencilezést kétféle módon lehet kivitelezni:


  • A stencilt rögzíteni kell a felületre. 
  • Ezután egy szivacsecset segítségével vigyük fel a ragasztót. Kb fél perc múlva fektessük a felületre a fóliát, a stencilt NEM kell eltávolítani. 
  • Egy ecsettel simítsuk szépen a felületre a fóliát, majd emeljük fel a stencilt. 
  • Ezzel a módszerrel nagyon precíz mintázást érhetünk el, hátránya viszont, hogy a stencilt minden alkalommal tisztítani kell, így nem a leggyorsabb.


  • A másik lehetőség, hogy a ragasztó felvitele után ELTÁVOLÍTJUK a stencilt, és így fektetjük a felületre a fóliát. 
  • Rásimítjuk és kb fél perc múlva egy ecsettel óvatosan leseperjük a felesleges fóliát.
  • Ezzel a módszerrel is szép lesz az eredmény, és így azért jóval tempósabban lehet haladni. A 2 minta után én is erre váltottam.
7. Miután elkészültem a bútor teljes felületét átkentem átlátszó waxxal, és már készen is vagyunk.








Néhány jó tanács a füstfóliás stencilezéshez:

  • Akárcsak a festékes stencilezés esetén, itt sem kell sok ragasztót használni, nehogy a sablon alá folyjon.
  • Válasszunk olyan stencilt (főképp első alkalommal), amelyiknek nem túl aprólékos a mintája. A nagyon kis mennyiségű ragasztós részekre nem biztos, hogy tökéletesen feltapad a fólia, így nem biztos, hogy igazán szép lesz az eredmény.
  • A végső viaszolás során ne dörzsöljük a felületet és inkább ronggyal töröljük, nehogy az ecset lekapja a fóliát.


Elsőre talán nem tűnik annak, de ez egy nagyon egyszerű díszítési módszer, mégis igazán különleges eredményt ad, a kezdők is nyugodtan vágjanak bele, sikerülni fog!

A tejfestéket, a https://azurbagoly.hu/ webáruházból rendeltem, itt részletesen olvashatsz a tejfestékekről.

Remélem tetszett az átalakítás. Ha kedvet kaptál a festéshez, akkor az alábbi linkeken keresztül elolvashatod a bútorfestési alapokról szóló cikkeket, alatta pedig az elkészült munkáim részletes bemutatását találhatod.

Alapok
Bútorfestés lépésről lépésre

Örömteli alkotást!
Viki

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Bútorfestés alapok: a bútor kiválasztása

Sok weboldal foglalkozik már ezzel a témakörrel, de úgy érzem nem lehet teljes egy bútorfestéssel foglalkozó blog, ha nem az alapoktól indulunk. A megfelelő bútor kiválasztása nagyon fontos lépés, meghatározza a későbbi összes munkafolyamatot. A bútor állapota Sokan írták már előttem is, de ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni, csak olyan bútorral dolgozzunk, aminek nincsenek komoly szerkezeti hibái és nem hiányoznak nagyobb részei (hacsak nem vagyunk profi asztalosok). Ezek kijavítása és pótlása komoly szakértelmet igényelhet és sok esetben nem kevés pénzbe kerül. A bútor stílusa Általában megvan az elképzelésünk arról, hogy a bútorunkat milyen stílusban, milyen technikával szeretnénk átalakítani. Shabby chic, vintage, retro vagy más egyéb nekünk tetsző végeredményt szeretnénk látni a munka elkészültekor.  Nem lehet azonban bármilyen bútorból bármilyen stílust megalkotni. Minden darab esetén megvannak azok a technikák, amik jól mutatnak a felületen, amik kiemelik a b

Bútorfestés alapok: alapozás

A következőkben az alapozás rejtelmeibe avatlak be Titeket. Bútorfestés során én szinte kizárólag krétafestéket (esetleg tejfestéket) használok. Ezt ajánlom másnak is, mert gyönyörű végeredmény érhető el általa és rengeteg festési technika megvalósítható vele. A posztban a krétafestékhez szükséges alapozásról lesz szó. Alapozót az alábbi okokból szükséges használni: 1. A tapadás fokozásának érdekében. A krétafesték és a tejfesték esetén erre a funkcióra nincs szükség, ugyanis ezek a festékek önmagukban is nagyon jól tapadnak szinte minden felületre (a tejfesték esetén magához a festékhez kell tapadásfokozó adalékot keverni). Előfordulhat, hogy a bútort olyan helyre szánjuk ahol erős igénybevételnek lesz kitéve (pl. fürdőszoba) vagy a funkciója miatt gyakran kell takarítani, akár erősebb vegyszerekkel is. Ebben az esetben megfontolandó az alapozó használata, mivel ez növelheti a festék élettartamát a felületen. 2. Az "átvérzés" megakadályozása érdekében. T

Bútorfestés lépésről lépésre: krémszínű fésülködő asztal

Ennek a posztnak a témája ennek a kis fésülködő asztalkának az átalakulása: A bútor családi örökség, egy kislány hálószobájába fog kerülni, ennek megfelelően választottuk a színeket is, rózsaszín és fehér. Nem mondom, hogy kimondottan az én színeim, de a megrendelőért mindent :) Innen indultunk: Eszközök Pentart dekor soft alapozó Azúr Bagoly tejfesték  -  krémfehér * Pentart dekor soft festék - viktoriánus rózsaszín Pentart transzfer oldat Lézernyomtatóval nyomtatott képek Annie Sloan átlátszó viasz * A link a festék weboldalára irányít. A bútor szép állapotban volt, így csak egy nagyon finom csiszolópapírral végigcsiszoltam az egész felületet. Nem igazán tudtam eldönteni, hogy van e esély átvérzésre - volt már rossz tapasztalatom ilyen bútorral - így inkább alapoztam dekor soft paint alapozóval. Ezután kikevertem a tejfestéket a szokásos módon (1 festék : 1 víz : 1 tapadásfokozó), majd jöhetett a festés.  Két rétegben felkentem a krémfehér színt.* * Sokan megi

Kövess Facebookon is

Nézd meg pinterest oldalamat!