Ugrás a fő tartalomra

Bevezető

Üdvözöllek Kedves Olvasó! A nevem Nagy Viktória, szenvedélyem a bútorfestés és sok más egyéb csináld magad dolog, amikkel az otthonunkat, szebbé, személyesebbé tehetjük. Eredeti szakmám szerint nem sok közöm van az alkotás világához, de már gyermekkorom óta sok kézműves és művészi jellegű hobbim volt, mindig is szerettem az egyedi dolgokat. A bútorfestéssel néhány éve ismerkedtem meg, és azóta semmit nem csitult a rajongásom. Nagyon sok - főként külföldi - oldalt böngészek új technikák és inspirációk után kutatva. És persze festek is, amikor csak időm engedi. A blogon az eddig megszerzett tapasztalatot és tudást szeretném, megosztani Veletek, illetve persze várom a Ti ötleteiteket, munkáitokat is. A közös tudásmegosztás segítségével remélem, hogy minden arra vágyó Alkotónak sikerül létrehoznia a vágyott bútorát. Ha érdekelnek a fentiek, tarts velem! Kellemes időtöltést és örömteli alkotást kívánok! Viki

Bútorfestés lépésről lépésre: Színátmenetes komód 2. rész

Folytassuk a színátmenetes komód készítését.

Amíg a festés száradt elkészítettem a fiókok stencilezését. Ez igazából csak egy kis plusz, hiszen ez a rész nem fog látszódni betolt fiók mellett, de szeretem ezeket az apróságokat, emelik a kész munka minőségét és kellemes meglepetést okoznak annak, aki kihúzza a fiókot.

A fiók oldalát két rétegben lefestettem a törtfehér festékkel, majd miután megszáradt rögzítettem a stencilt.



  • A stencilezéshez szivacsot használtam. 
  • Belemártottam kicsit a a bronz színű akrilfestékbe és óvatos, ütögető mozdulatokkal festettem.
  • Stencilezés során fontos, hogy jól rögzítsük a mintát, illetve ha egy rész festésével készen vagyunk, a stencilt töröljük tisztára és csak akkor helyezzük fel a következő részre ha a már felvitt minta megszáradt. Ha nem így járunk el a stencillel könnyen összemaszatolhatjuk a kész festést. 
  • Ha esetleg valahol nem sikerült szépre a kontúr, akkor egy vékony ecsettel próbáljuk kijavítani az alapszín felvitelével.

A stencilezést elvégeztem a fiókok mindkét oldalán.

Ezután következett a füstfólia felvitele. Imádom a füstfóliát, nagyon könnyű dolgozni vele és igazán látványos hatást lehet vele elérni.
  • A füstfólia ragasztóval bekentem a bútor azon részeit, ahová a fóliát ragasztani akartam.
  • A ragasztót hagytam megszáradni.
  • Ezután a fóliát óvatosan a ragasztós felületre helyeztem.
  • Ezt követően egy széles lapos ecsettel rásimítottam a felületre. Mivel kopottas hatást szerettem volna elérni, ezért néhány helyen erősebben nyomtam az ecsetet, itt a fólia kicsit felgyűrődött, illetve elvált a felülettől. Így összességében szép különleges hatást sikerült elérni.

  • Végül egy nagyon finom csiszolópapírral átcsiszoltam a bútort, hogy sima tapintású legyen a felület.

A következő lépés a waxolás volt.
  • Egy puha szöszmentes rongyra kis adag átlátszó waxot tettem, majd alaposan beledörzsöltem a bútor felületébe. A teljes felületet így kezeltem. 
  • Ezután következett a sötét wax. Ezt csak nagyon kis mennyiségben használtam a fiókok és a rátétek szélén. Egy puha rongyra tettem egy kevés waxot és eldolgoztam a felületen. Nem akartam, hogy a sötét waxolás túl erős legyen, mivel a színátmenetre szerettem volna tenni a hangsúlyt.
  • A komód legaljára, a lábakra, kentem egy kis fekete waxot is, ezzel is erősítve a színátmenetes hatást.
Már csak a bútorgombokat kellett kiválasztani. Az eredetiek nem is igazán tetszettek, ráadásul az egyik törött is volt, így nem maradhattak. Mivel a komód maga elég díszes, egyszerű gombokat akartam rátenni. Volt itthon néhány régi kimaradt ikeás hedra fogantyú, ezeket választottam. De még hiányzott valami az öszképből, így a két ajtó esetén a gomb alá egy vastag díszalátét (fogalmam sincs mi lehet a hivatalos neve) került, de előtte még ezekre is ragasztottam füstfóliát, hogy színben passzoljon a komódhoz.

Ezzel el is készült a komód, és azóta a nappalink dísze :)




A festésről szóló első részt itt találod.

Remélem tetszett a bejegyzés és kedvet kaptál Te is a festéshez! Ha igen, akkor ide kattintva elolvashatod a bútorfestés alapjairól szóló cikkeket is.

Örömteli alkotást kívánok!
Viki


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Bútorfestés alapok: a bútor kiválasztása

Sok weboldal foglalkozik már ezzel a témakörrel, de úgy érzem nem lehet teljes egy bútorfestéssel foglalkozó blog, ha nem az alapoktól indulunk. A megfelelő bútor kiválasztása nagyon fontos lépés, meghatározza a későbbi összes munkafolyamatot. A bútor állapota Sokan írták már előttem is, de ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni, csak olyan bútorral dolgozzunk, aminek nincsenek komoly szerkezeti hibái és nem hiányoznak nagyobb részei (hacsak nem vagyunk profi asztalosok). Ezek kijavítása és pótlása komoly szakértelmet igényelhet és sok esetben nem kevés pénzbe kerül. A bútor stílusa Általában megvan az elképzelésünk arról, hogy a bútorunkat milyen stílusban, milyen technikával szeretnénk átalakítani. Shabby chic, vintage, retro vagy más egyéb nekünk tetsző végeredményt szeretnénk látni a munka elkészültekor.  Nem lehet azonban bármilyen bútorból bármilyen stílust megalkotni. Minden darab esetén megvannak azok a technikák, amik jól mutatnak a felületen, amik kiemelik a b

Bútorfestés alapok: alapozás

A következőkben az alapozás rejtelmeibe avatlak be Titeket. Bútorfestés során én szinte kizárólag krétafestéket (esetleg tejfestéket) használok. Ezt ajánlom másnak is, mert gyönyörű végeredmény érhető el általa és rengeteg festési technika megvalósítható vele. A posztban a krétafestékhez szükséges alapozásról lesz szó. Alapozót az alábbi okokból szükséges használni: 1. A tapadás fokozásának érdekében. A krétafesték és a tejfesték esetén erre a funkcióra nincs szükség, ugyanis ezek a festékek önmagukban is nagyon jól tapadnak szinte minden felületre (a tejfesték esetén magához a festékhez kell tapadásfokozó adalékot keverni). Előfordulhat, hogy a bútort olyan helyre szánjuk ahol erős igénybevételnek lesz kitéve (pl. fürdőszoba) vagy a funkciója miatt gyakran kell takarítani, akár erősebb vegyszerekkel is. Ebben az esetben megfontolandó az alapozó használata, mivel ez növelheti a festék élettartamát a felületen. 2. Az "átvérzés" megakadályozása érdekében. T

Bútorfestés alapok: az ecset kiválsztása

Még mielőtt elkezdenénk festeni, ki kell választanunk a megfelelő ecsetet. Az alábbiakban ehhez próbálok segítséget nyújtani. Milyen ecsetet válasszunk? Amikor elkezdtem festeni, ezzel a kérdéssel egyáltalán nem foglalkoztam, azt használtam, amit itthon találtam. Aztán szépen lassan rájöttem, hogy egyáltalán nem mindegy milyen minőségű ecsettel dolgozok. Ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy csak a legdrágább ecset lehet jó, de nem biztos, hogy megéri ezen nagyon spórolni. Még mielőtt belemélyednénk a témába, tisztázzuk, hogy mit is jelent a jó minőség. Az ecset fajtájától, méretétől függetlenül alapelvárás az, hogy ne hullajtsa a szőrét, stabilan legyen összerakva, ne essen szét a kezünkben (ilyenre is volt már példa). A boltban vegyük kézbe az ecsetet, óvatosan húzgáljuk meg a szálakat, ellenőrizzük, hogy könnyen kihullanak e. Vizsgáljuk meg az egész ecsetet, kicsit csavargassuk meg, ha mozog a foglalat, vagy gyengének tűnnek a rögzítések inkább válasszunk másikat. Az az ecse

Kövess Facebookon is

Nézd meg pinterest oldalamat!