Ugrás a fő tartalomra

Bevezető

Üdvözöllek Kedves Olvasó! A nevem Nagy Viktória, szenvedélyem a bútorfestés és sok más egyéb csináld magad dolog, amikkel az otthonunkat, szebbé, személyesebbé tehetjük. Eredeti szakmám szerint nem sok közöm van az alkotás világához, de már gyermekkorom óta sok kézműves és művészi jellegű hobbim volt, mindig is szerettem az egyedi dolgokat. A bútorfestéssel néhány éve ismerkedtem meg, és azóta semmit nem csitult a rajongásom. Nagyon sok - főként külföldi - oldalt böngészek új technikák és inspirációk után kutatva. És persze festek is, amikor csak időm engedi. A blogon az eddig megszerzett tapasztalatot és tudást szeretném, megosztani Veletek, illetve persze várom a Ti ötleteiteket, munkáitokat is. A közös tudásmegosztás segítségével remélem, hogy minden arra vágyó Alkotónak sikerül létrehoznia a vágyott bútorát. Ha érdekelnek a fentiek, tarts velem! Kellemes időtöltést és örömteli alkotást kívánok! Viki

Bútorfestés lépésről lépésre: a hullám mintás komód

Ebben a bejegyzésben az alábbi komód készítését osztom meg Veletek.

Ez a munkám nagy sikert aratott, sokatoknak tetszett. Ez meg is lepett picit, mert elég markáns darab, nem a sokaknak tetsző, fehér - visszakoptatott stílus. Mindezzel együtt, higgyétek el, hogy annak ellenére, hogy erőteljes bútor, sokkal könnyebben beilleszthető a legtöbb otthonba, mint a fehér, koptatott darabok. Már korábban is írtam, hogy az itthoni házak/lakások többsége nem rendelkezik azokkal az alap adottságokkal, mint egy francia villa (nagy terek, hatalmas ablakok, csak hogy a legalapvetőbbeket említsem). Ennek okán nem is mutatnak jól azok a bútorok, amik egy ilyen villában igen, ne erőltessük ami stílusidegen. Lehet helyettük ilyen kis ékszereket alkotni, amik az itthoni szobák többségében is megállják a helyüket.
Tervezek egy komolyabb posztot is ebben a témában, erről majd ott részletesebben.
Visszatérve ehhez a komódhoz, nekem is nagy kedvencem lett, el kell ismerjem :) Ennek ellenére az elkészítése egyáltalán nem volt bonyolult, inkább időigényes.

Lássuk hát, mire volt szükség hozzá:

  • Azúr bagoly tejfesték - esőfelhő, hóvirág, füst, ében
  • Azúr bagoly tapadásfokozó
  • Vans átlátszó viasz
  • Annie Sloan fekete viasz, sötét viasz
  • Pentart antikoló paszta - réz
  • Cadence füstfólia - bronz
  • Cadence füstfólia ragasztó

A készítés menete:

  • A komód tetejét levettem és lecsiszoltam róla a festéket. Először hőlégfúvóval próbálkoztam, de nem sok sikerrel, így maradt a csiszolás. Elég nagy meló volt... A legvégén 240-es papírral simára csiszoltam.
  • Következett a festés. A komódot alaposan lemostam mosószeres vízzel. Kikevertem a festéket szokásos módon (1 rész festék : 2 rész víz), majd tapadásfokozót adtam a festékhez (2 rész festék : 1 rész tapadásfokozó). Erre csak az első réteg esetén volt szükség.
  • A lakkozott felületre az első réteg még nagyon vékonyan fedett, a második már jobb lett.
  • Összesen 3 réteg került rá, így már szép lett a felület.
  • Ezután jöhettek a színes hullámok, először a fehér.

A festés során az egyik leglényegesebb dolog az ecset volt.

  • A fehér réteg festésekor a 2. számú ecsetet használtam. Érdemes az ecsettel szélről indítani, és a bútor közepe felé húzni. (Az 1-es ecsettel a kék színt festettem)


  • Így szép kontrasztos lesz a festés. 
  • Ha az ecsetszálak itt-ott nyomot hagynak a sötét festéken, akkor azt érdemes száradás után egy kicsi (4-5. számú) ecsettel javítani.
  • A fehér színből összesen két rétegre volt szükség.
  • Ezután következett a szürke szín. Ehhez a 3. számú ecsetet használtam, hasonlóan festettem, mint a fehér réteget. Ebből szintén 2 réteg kellett.
  • Már csak az utolsó, fekete réteg volt hátra, szintén a 3. számú ecsetet használtam, 1 réteg elegendő volt.
  • A csúcsoknál a kis ecsetekkel még "kihegyeztem" a végeket, hogy kellően "hegyesek" legyenek a hullámok.


  • Legvégül a füstfólia ragasztót vittem fel, hasonlóan, mint a festéket. Kis száradás után rásimítottam a fóliát, a felesleget egy ecset segítségével lesepertem.
  • Az egész felületet átlátszó viasszal kentem át.
  • A fiókok szélét a kék részeken, nagyon vékonyan fekete viasszal árnyaltam.
  • A fiókgombokat réz antikoló pasztával kentem át.
  • A fedlapot egy rétegben, de bőségesen, sötét viasszal kentem át, ez szépen kiemelte a fa erezetét.
És íme az eredmény:





Nagyon látványos átalakulás, és higgyétek el, nem volt olyan nehéz. Időigényes volt a sok réteg és a sok száradási idő miatt, de maga a festés nem különösebben technikás, kis gyakorlás után bárkinek sikerülhet!

A festékeket és az átlátszó viaszt az Azúr Bagoly webáruházból rendeltem.

Remélem tetszik az átalakítás. Ha kedvet kaptál a festéshez, itt nagyon sok infót találsz a kezdéshez.
Ha szívesen olvasnál hasonló átalakításokról, akkor a korábbi munkáimat itt találod.

Örömteli alkotást!
Viki

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Bútorfestés alapok: a bútor kiválasztása

Sok weboldal foglalkozik már ezzel a témakörrel, de úgy érzem nem lehet teljes egy bútorfestéssel foglalkozó blog, ha nem az alapoktól indulunk. A megfelelő bútor kiválasztása nagyon fontos lépés, meghatározza a későbbi összes munkafolyamatot. A bútor állapota Sokan írták már előttem is, de ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni, csak olyan bútorral dolgozzunk, aminek nincsenek komoly szerkezeti hibái és nem hiányoznak nagyobb részei (hacsak nem vagyunk profi asztalosok). Ezek kijavítása és pótlása komoly szakértelmet igényelhet és sok esetben nem kevés pénzbe kerül. A bútor stílusa Általában megvan az elképzelésünk arról, hogy a bútorunkat milyen stílusban, milyen technikával szeretnénk átalakítani. Shabby chic, vintage, retro vagy más egyéb nekünk tetsző végeredményt szeretnénk látni a munka elkészültekor.  Nem lehet azonban bármilyen bútorból bármilyen stílust megalkotni. Minden darab esetén megvannak azok a technikák, amik jól mutatnak a felületen, amik kiemelik a b

Bútorfestés alapok: alapozás

A következőkben az alapozás rejtelmeibe avatlak be Titeket. Bútorfestés során én szinte kizárólag krétafestéket (esetleg tejfestéket) használok. Ezt ajánlom másnak is, mert gyönyörű végeredmény érhető el általa és rengeteg festési technika megvalósítható vele. A posztban a krétafestékhez szükséges alapozásról lesz szó. Alapozót az alábbi okokból szükséges használni: 1. A tapadás fokozásának érdekében. A krétafesték és a tejfesték esetén erre a funkcióra nincs szükség, ugyanis ezek a festékek önmagukban is nagyon jól tapadnak szinte minden felületre (a tejfesték esetén magához a festékhez kell tapadásfokozó adalékot keverni). Előfordulhat, hogy a bútort olyan helyre szánjuk ahol erős igénybevételnek lesz kitéve (pl. fürdőszoba) vagy a funkciója miatt gyakran kell takarítani, akár erősebb vegyszerekkel is. Ebben az esetben megfontolandó az alapozó használata, mivel ez növelheti a festék élettartamát a felületen. 2. Az "átvérzés" megakadályozása érdekében. T

Bútorfestés alapok: az ecset kiválsztása

Még mielőtt elkezdenénk festeni, ki kell választanunk a megfelelő ecsetet. Az alábbiakban ehhez próbálok segítséget nyújtani. Milyen ecsetet válasszunk? Amikor elkezdtem festeni, ezzel a kérdéssel egyáltalán nem foglalkoztam, azt használtam, amit itthon találtam. Aztán szépen lassan rájöttem, hogy egyáltalán nem mindegy milyen minőségű ecsettel dolgozok. Ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy csak a legdrágább ecset lehet jó, de nem biztos, hogy megéri ezen nagyon spórolni. Még mielőtt belemélyednénk a témába, tisztázzuk, hogy mit is jelent a jó minőség. Az ecset fajtájától, méretétől függetlenül alapelvárás az, hogy ne hullajtsa a szőrét, stabilan legyen összerakva, ne essen szét a kezünkben (ilyenre is volt már példa). A boltban vegyük kézbe az ecsetet, óvatosan húzgáljuk meg a szálakat, ellenőrizzük, hogy könnyen kihullanak e. Vizsgáljuk meg az egész ecsetet, kicsit csavargassuk meg, ha mozog a foglalat, vagy gyengének tűnnek a rögzítések inkább válasszunk másikat. Az az ecse

Kövess Facebookon is

Nézd meg pinterest oldalamat!